Пожалуйста переведите диалог :
Asel:Do you need anything else?
Zauresh:Lets have a look. Weve got some pears but there arent any plums.And there isnt any butter but weve got some cheese.
Asel:Is there any apple juice left?
Zauresh:Theres a little but there isnt much, so we need some more.
Asel:And vegetables? Have we got many vegetables?
Zauresh:Well, I can see a few potatoes but there arent many carrots.
Asel:Oh, and we heed a lot of crisps. My little sister is coming tomorrow.
Zauresh:I think thats everything we need.Lets go!
Азель: Тебе что-нибудь ещё нужно?
Зауреш: Давай посмотрим. У нас есть груши, но нету слив. И нету масла, но есть (немного) сыр(а)
- А яблочный сок закончился?
- Осталось не так уж много, по рецепту нужно чуть побольше.
- А что с овощами? У нас много овощей?
- Ну, я вижу несколько картофелин, но нет ни одной морковки
- О, и нам нужно много чипсов. Завтра приезжает моя младшая сестра
- Думаю, что всё необходимое, у нас уже есть. Давай приступим!
Оцени ответ
