Номер 6! помогите пожалуйста, заранее спасибо))

I`m used toworking from 8 till 12 o’clock
I used to learn Englishbut now I learn French

I am not keen onthis kind of music.

 Ihate the fall, because the cold
Id love her to comeand live with us

I’ d prefer to stay home tonight. — Ябы предпочел остаться дома сегодня вечером
My parents let mespend a year in England

 I cant stopthinking of you.
 I regret becoming ateacher.
I dont mindgetting the car.
 


Оцени ответ
Подпишись на наш канал в телеграм. Там мы даём ещё больше полезной информации для школьников!

Загрузить картинку