Написать на английском языке: кудаи почему вы бы поехали учиться по программе обмена учеников.

I would go to China. Its a big country , with lots of people. Chinese language I really like . I learn since 7 years old , and I hope to become a translator. And if I get there , I know a lot about this that will help osushestvit my dream . Recognize tradition and custom and be able to communicate with people in their native language , and thus to practice their skills. Thats why I would go to China , I really like it , and even more his language and the people.

Оцени ответ
Подпишись на наш канал в телеграм. Там мы даём ещё больше полезной информации для школьников!

Загрузить картинку