10 предложений про себя на английском в паст симпл,только пожалуйста не самых простых

I was born here.I was seven, when I went to school. I had my best friend in playschool, his/her name is (Имя лучшего друга из садика). I had my first phone, when I was six. I had a very cool cycle, but it broke.It was black and white.I had rabbit, he died but my mom said, that they buy new pet for me.

Оцени ответ
Подпишись на наш канал в телеграм. Там мы даём ещё больше полезной информации для школьников!

Загрузить картинку