Нужен диалог на тему "at the library". один человек, который пришел в библиотеку, спрашивает у библиотекаря материал для доклада.

-Hello!
-Hello!

-Do not tell a good history book?

-And why should you?

-I need to make a report on stories. The subject of my report, "Napoleon."

-Well now look for.

-Thank you.

-Heres a good book everything about Napoleon.

-Make a note of this book for me, Ill take it.

-Thank you. Good-bye!

-Good-bye!

Оцени ответ
Подпишись на наш канал в телеграм. Там мы даём ещё больше полезной информации для школьников!

Загрузить картинку