Помогите плиз записать дзеясловы першай асобы множнага лiку i дзеясловы у неазначальнай форме по абразцу:
вучуся-вучымся-вучыцца
а вот i самi словы: не лянюся, мыю, рэжу, не бяруся, баюся.
Спасибо!!!

Не лянюся-не лянимся-ляницца.
Мыю- мыем-мыць.
рэжу- рэжам-рэзаць.
не бяруся-не бяромся-не брацца.
баюся-баимся-баяцца.

Оцени ответ
Подпишись на наш канал в телеграм. Там мы даём ещё больше полезной информации для школьников!

Загрузить картинку