Визначте масову частку розчиненної речовини , якщо гідроген хлорид обємом 11,2 л (н.у.) розчинили у воді обємом 50 мл.
Дано:
V(HCl)=11.2 л W=m (розчиненої речовини)/m (розчину)*100%
V(H2O)=50 мл 1 мл води=1 г води, тому m(H2O)=50 г
______________ (кількість речовини ню)∨=V:Vm
W=? ∨=11.2:22.4=0.5 моль
m=∨*M
M(HCl)=1*1+35.5*1=1+35.5=36.5 г/моль
m (HCl)=0.5 моль*36,5 г/моль=18,25 г.
m (розчину)=m(H2O)+m (HCl)=50+18.25=68.25 г
W=18.25:68.25*100%=26.7 %
Оцени ответ
