Обчисліть масу розчину з масовою часткою оцтової кислоти 80 %, необхідну для приготування 500 г. столового оцту . (масова частка кислоти 9 % )

1. Визначимо масу кислоти у майбутньому розчині:

m(CH3COOH)=m2(розчину)*w2(CH3COOH)=500*0,09=45 г

2. Ця маса кислоти повинна міститися і у попередньому розчині, але:

45 г кислоти - це лише 80%, а

х г розчину(8)%)_____100%, звідки  х=45*100/80=56,25 г

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцени ответ
Подпишись на наш канал в телеграм. Там мы даём ещё больше полезной информации для школьников!

Загрузить картинку