Твір на тему " Батьківська хата"
Кожна людина починається зі знання свого родоводу. А її коріння закладене в батьківській домівці, в материнській пісні.
Батьківська хата — це те, що завжди згадується, сниться, що ніколи не забувається і гріє теплом спогадів.
Усіхчленів сімї завжди обєднував живильний родинний вогник. Від матері додоньки передавалися старанно вишиті рушники, сорочки; від батька досина — земля, любов до неї, вміння відчувати її біль, чути її голос.
Ідо сьогодні зберігаються ці родинні Традиції. Сімя, що не вбереглавогника, накликає на себе біду. Вогонь здавна оберігав оселю, біля ньогоросли діти, він вважався священним.
Раніше біля вогню довгимизимовими вечорами збиралися за вишиванням чи куделею. Тут, біляродинного вогнища, навчали поважати свій рід, розповідали про йогостарійшин, про те, як вони жили, що робили, як співали пісні. Тутнавчали поважати людей, бути добрими, чуйними до своїх близьких, навчалидітей допомагати один одному, любити одне одного. Зібравшись усієюродиною, вирішували, як мають відзначати свята, як мають жити, щоб небуло соромно перед людьми. Хата дає селянинові надійний захист, оберігаєвід негараздів, дарує світ.
Такі спільні зібрання біля родинноговогнища залишались у памяті людини на все життя як найсвітліша згадкапро своє дитинство, про свою сімю, про родинні традиції.